Řeknu vám, že najít stylové ubytování v Brně mi dalo docela zabrat. Naštěstí jsem prolezla celý booking a našla tenhle poměrně nový malý designový hotel Fairhotel. Nachází se v části Brno-střed-Staré Brno, jenom několik minut pěšky od Výstaviště Brno. Takže vlastně super poloha. 

Protože jsem tentokrát cestovala sama a navíc pracovně, chtěla jsem se dobře vyspat a dobře nasnídat. Víc od hotelu nepotřebuju. Tenhle hotýlek mě dostal fotkami na booking a cena byla taky super. Šla jsem do toho. U hotelu můžete zaparkovat za menší poplatek, což se někomu nemusí líbit. Já jsem jela vlakem, takže jsem se svezla tramvají až na Výstaviště Brno a šla asi 8 minut pěšky až k hotelu.

Budova prošla značnou rekonstrukcí

Ráda se před příjezdem do neznámých míst dívám na Google Mapy, abych lépe našla cílové místo. Překvapilo mě, že na Street View jde vidět ještě původní budova. Hotel tedy vznikl rekonstrukcí staré budovy, ale zachoval si původní design. Tohle oceňuju.

Uvítá vás upravený exteriér s aktuální nabídkou poledního menu

Mám ráda jednoduché věci a taky jsem detailistka. Vchod do hotelu mě mile překvapil. Žádné odpadky, prostě jednoduchost a krása. Palec nahoru. Uvítání na na jedničku. Ještě byla u vchodu cedule s aktuální nabídkou obědového menu, což mě hned nalákalo k tomu těšit se na jídlo 🙂

Pojďme tedy dovnitř. Usměvavý personál mě vítá a to mi ještě zlepšuje náladu. Přijela jsem do hotelu 2 hodiny před check-inem, ale předem jsem psala e-mail, jestli mi pokoj připraví dříve. Slečny byly ochotné a pokoj byl připravený s předstihem. Mám velkou radost, potřebuju si odpočinout.

Jednoduché doplňky, útulná lounge nebo iMac k dispozici

Pokoj pro jednoho je čistý, voňavý a praktický

Protože jsem ujetá na koberce, moje oči pochopitelně po otevření dveří kartou padly hned na podlahu. Koberec má zajímavý šedý dekor, který na první pohled vypadá jako lino, ale pozooor teď přijde ta paráda – je to měkkej koberec! Whow. Tady se někdo fakt vyřádil do posledního detailu. Pokoj je příjemně útulný, prostorný a nechybí ani křeslo pro relax nebo pracovní stůl s všemožnými zásuvkami pro všechno. Tady se mi bude pracovat krásně.

Na snídani tady rozhodně nešetří

Protože jsem hned na druhý den měla poměrně akční program již od rána, snídaně byla bohužel rychlovka. Což mě mrzí, protože nabídka byla opravdu více, než pestrá. Různé druhy pečiva (dokonce bezlepkové), kvalitní sýry, lepší salámy, čerstvý salát, cereálie, ovoce nebo grilovaná zelenina. Líbí se mi, že to tady není takovej ten klasickej „mainstream“ alá párky, vajíčka a bílej rohlík, jako to znáte všude. Naopak si velice pochutnáte si! Takže si na snídani udělejte dostatek času.

Gastronomický zážitek při obědě

Už dávno neplatí, že  byste si do hotelu nemohli zajít jen tak na oběd, aniž byste v něm bydleli. Tady mají polední menu i pro lidi „z ulice“. A jestli někdy pojedeme kolem, rozhodně se tam zastavte. Přivítá vás čistý (bože, to slovo používám pořád, ale tady bych špetku prachu nenašla:))) interiér – mě v době mé návštěvy vyšla sezona šeříků, což je pecka, protože tyhle keře miluju!

A co že jsem to jedla? Gurmán pozná, že jde o jazýček v křenové omáčce a věřím, že i knedlík byl dělaný pěkně podomácku. Nechyběly ani opražené mandle, které tomu dodaly tu pravou chuť! Na jednoduchých věcech není to zkazit.


Dezert jsem si nechala doporučit a neprohloupila jsem: Parfait z černého bezu v opraženém kokosu s čokoládovým lanýžem. To chceš!

Jestli vás zajímá, na čem si v poslední době ujíždím, tak je to tahle růžová limonáda značky Fentimans, která pochází z Velké Británie. Až na ní narazíte, vyzkoušejte.


Moje hodnocení?

5 z 5 hvězdiček. V hotelu jsem spala jenom jednu noc, ale stihla jsem v něm posnídat i poobědavat a ještě stihnout odpolední kávu. Personál, prostředí, cena, služby – za mě na jedničku. Až se zase vydám pracovně i soukromě do Brna, moje cesta míří do Fairhotel.